پیراهن طلایی بر تن مسلمان، می‌شود یا نمی‌شود؟به گزارش خبرنگار فسیل هرچند که باشگاه سپاهان با خرید پیام نیازمند دروازه‌بان جوان تیم پیکان اولین بازیکن جدید را به صورت رسمی به تیم امیر قلعه‌نویی اضافه کرد ولی در این چند روز اخیر هواداران سپاهان و حتی پرسپولیسی‌ها به شدت پیگیر وضعیت محسن مسلمان هستند تا بدانند که این بازیکن در نهایت کدام تیم را برای ادامه فوتبالش انتخاب می‌کند.

از همان اواسط نیم فصل دوم لیگ که اختلاف برانکو و محسن مسلمان آشکار شد بسیاری از اخبار حاکی از تمایل مسلمان برای آمدن به اصفهان و پوشیدن پیراهن سپاهان بود و صحبت گرشاسبی سرپرست باشگاه پرسپولیس مبنی بر قرار گرفتن مسلمان در لیست مازاد برانکو هم باعث شد تا رشته پیوند مسلمان و قرمزها کاملا قطع شود و او باید به دنبال تیم جدید باشد.

آنچه که از ظاهر کار بر می‌آید خود مسلمان به واسطه چند سال بازی در تیم ذوب‌آهن و آشنایی با فضای زندگی در اصفهان تمایل زیادی برای بازگشت به نصف جهان دارد اما در این بین گفته شده که ذوب‌آهن و سعید آذری هم برای جذب مسلمان بی میل نیستند و اگر قیمتش آنقدرها نجومی نباشد شاید دو باشگاه اصفهانی برای خرید هافبک پرسپولیس وارد رقابت با یکدیگر شوند.

با این وجود هنوز اظهار نظر رسمی از جانب مسلمان در مورد تیم آینده‌اش منتشر نشده و او این روزها خستگی حاصل از لیگ هفدهم را به در می‌کند تا در فرصت مناسب تصمیم بهتری برای ادامه فوتبال خودش بگیرد و بعید به نظر می‌رسد که او به این زودی قرارداد جدیدی امضا کند و خودش را در قید و بند تمرینات بدنسازی ابتدای فصل قرار دهد.

در سناریوی نوشته شده برای محسن مسلمان می‌توان چند نکته مهم را مد نظر قرار داد که اولین آن مربوط به پرسپولیس و ماندن مسلمان در این تیم است. به هر حال قرمزها شرایطی نامشخص در فصل نقل و انتقالات لیگ برتر دارند و اگر محرومیتشان بخشیده نشود امکان جذب بازیکن جدید را نخواهند داشت. این اتفاق اگر با مصدومیت ناگهانی یکی از ملی پوشان این تیم در جام جهانی هم دنبال شود ممکن است برانکو را از بابت رد کردن مسلمان پشیمان کند و او دوباره به مسلمان اعلام نیاز کند و به همین دلیل احتمال می رود که مسلمان حداقل تا اوایل تیرماه و حتی اواسط آن قرارداد جدیدی با تیم دیگری امضا نکند.

مسلمان خودش هم خوب می‌داند که هرچقدر خودش را در بازار و بین تیم‌های مختلف پرمشتری نشان دهد از لحاظ بالا رفتن قیمت خرید به سودش خواهد بود و برای مثال جدال پنهانی اصفهانی‌ها با خودروسازان خودش می‌تواند حداقل ۵۰۰ میلیون تومان بر روی قیمت اولیه مسلمان اضافه کند.

فرضیه سوم هم به حضور او در لیگ کشور قطر و حتی تیم‌های درجه ۲ فوتبال اروپا در بلژیک، هلند و یونان بر می‌گردد که می‌تواند یک تجربه جدید برای مسلمان باشد و حداقل او را بین هواداران پرسپولیس محبوب نگه دارد چون در شرایط فعلی مسلمان به هر تیم دیگری به غیر از پرسپولیس که برود بدون شک در طول فصل مجبور خواهد بود که با هواداران پرسپولیس روبرو شود و این ناخواسته او را به حاشیه می‌برد.

با این تفاسیر باید منتظر ماند و دید که در نهایت هافبک نه چندان بی حاشیه پرسپولیس راضی به پوشیدن پیراهن طلایی سپاهان و شاگردی امیر قلعه‌نویی آن هم با قیمت مناسب می‌شود یا تصمیم دیگری برای فوتبال خودش می‌گیرد.