کاهش مسافرین هتل‌های کرمانشاه به‌علت فعالیت مراکز غیر مجاز اسکان

کاهش مسافرین هتل‌های کرمانشاه به‌علت فعالیت مراکز غیر مجاز اسکاننایب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه از کاهش مسافرین هتل‌های کرمانشاه در ایام نوروز 97 به‌علت فعالیت مراکز غیر مجاز اسکان نیوز داد.

«سیروس گل عنبر» در گفت‌وگو با نیوزنگار فسیل، با اشاره به پُرشدن 90 درصد ظرفیت هتل‌ها و مهمانپذیرهای استان کرمانشاه در نوروز 96، اظهار کرد: متأسفانه در نوروز 97 شاهد کاهش تعداد مسافرین هتل ها و مهمانپذیرهای استان بودیم.

وی ادامه داد: از ابتدای تعطیلات نوروز امسال تنها دو یا سه روز ظرفیت هتل‌ها و مهمانپذیرهای استان تا 80 درصد پُر شد و در مابقی روزها کاهش شمار مسافر را داشتیم.

نایب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه تصریح کرد: ظرفیت هتل‌های استان در نوروز 97 بین 50 تا 70 درصد و میهمانپذیرها نیز کمتر از 50 درصد تکمیل شد.

وی اصلی‌ترین علت کاهش مسافرین هتل‌های استان در نوروز 97 را فعالیت گسترده مراکز غیرمجاز اسکان و نیز ظرفیت‌های اقامت در مدارس و خانه‌های معلم استان برشمرد و افزود: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان با همکاری پلیس اماکن تلاش و پیگیری بسیاری برای مقابله با مراکز غیرمجاز اسکان در ایام نوروز داشت، اما متأسفانه فعالیت این مراکز متوقف نشد.

گل‌عنبر اظهار امیدواری کرد نوروز سال آینده دستگاه قضایی استان به این موضوع ورود کند تا برخوردی جدی‌تری با این مراکز صورت گیرد.

هم‌اکنون در استان کرمانشاه 10 هتل، دو هتل آپارتمان و 16 میهمانپذیر به گردشگران و مسافرینی که به این استان سفر می‌کنند،  خدمات ارائه می‌دهند.

انتهای پیام