کهگیلویه و بویراحمد نیازمند مرکز جامع سلامت

کهگیلویه و بویراحمد نیازمند مرکز جامع سلامترئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در طول سال حدود ۱۸ بیمار به جمع بیماران سرطانی در استان اضافه می شوند .

وی با بیان اینکه استان نیازمند یک مرکز جامع سلامت است، اظهارکرد: در این راستا شهرستانهای ممسنی و سپیدان را تحت پوشش یاسوج قرار دادیم و با افزایش جمعیت آنها به استان می توانیم مرکز جامع خدمات سلامت در استان را راه اندازی کنیم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بودجه پیش بینی شده برای این مرکز را مبلغ قابل توجهی عنوان و خاطرنشان کرد: راه اندازی این مرکز نیازمند اعتبار زیادی است و در صورت نیاز باید از خیرین نیز کمک بگیریم .

ایلامی با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت در استان از سال ۸۹ آغاز به کار کرده است، تصریح کرد: از ابتدای فعالیت این مرکز تاکنون بالغ بر ۲۰میلیارد تومان کمکهای مردمی در این بخش جذب شده است .

وی ادامه داد: این مبلغ در بخش سلامت استان هزینه شده و در سال گذشته  نیز بیش از 4 میلیارد تومان برای بخش سلامت استان از خیرین جذب شد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج راه اندازی مراکز درمانی با کمک خیرین در شهرستان های مختلف، مرکز جامع سلامت  مادوان، مرکز خدمات جامع سلامت دنا، خانه بهداشت حیدرآباد، کلنیک تخصصی زنده یاد تاجگردون در باشت، مرکز خدمات جامع سلامت، در گچساران، راه اندازی دو پایگاه اورژانس ۱۱۵، احداث داروخانه در لنده، احداث مرکز جامع سلامت خدمات قلعه دختر و راه اندازی مرکز اورژانس را از فعالیتهای انجام شده با کمک خیرین عنوان کرد.

انتهای پیام