کودکان قربانی تصادفات این روزهای اردکان

کودکان قربانی تصادفات این روزهای اردکاندو حادثه دلخراش در فاصله سه روز در شهرستان اردکان منجر به مرگ سه نفر از جمله یک کودک 11ماهه شد.

جواد کمال آبادی، رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان در گفت‌وگو با نیوزنگار فسیل افزود: در حادثه‌ای که صبح شنبه بیستم مرداد در کمربند غربی اردکان میبد رخ داد، با واژگونی پژو پارس همراه بود که منجر به مرگ دو سرنشین(پدر و مادر باردار) شد. 

وی ادامه داد: تنها بازمانده این حادثه یک کودک ۱٨ ماهه بود که تنها از ناحیه سر و صورت دچار خراشیدگی جزیی شده بود. در حادثه دوم که عصر سه‌شنبه ٢٣ مرداد در محور اردکان – چوپانان نیز رخ داد، یک دستگاه خودروی پراید واژگون شد که پنج سرنشین داشت ولی متأسفانه تنها قربانی این حادثه یک کودک ۱۱ ماهه بود. 

 کمال آبادی با اشاره به این که کودکان در تصادفات و بلایای طبیعی بیشتر در معرض خطر قرار دارند، خاطرنشان کرد: متاسفانه در تصادفات، کودکان دچار آسیب بیشتری می‌شوند که در دو حادثه این هفته در اردکان نیز متأسفانه شاهد مرگ یک کودک بودیم. امدادگران هلال احمر و مأموران اورژانس در صحنه‌های این چنینی به عنوان اولین شاهدان حادثه، شامل ضربه‌های روحی بسیاری شدید می‌شوند که شاید تا پایان عمر قابلیت جبران این ضربه‌ها وجود نداشته باشد.
انتهای پیام