گله‌مندی معاون اقتصادی استاندار قزوین از دستگاه‌های اجرایی استان


معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: به‌واسطه کوتاهی‌های صورت گرفته توسط دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها گله‌مندیم چراکه بارها تأکید کرده‌ایم در حوزه معرفی طرح‌های قابل قبول ورود جدی‌تری داشته باشند.

به گزارش فسیل، ششمین کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان قزوین با حضور معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون اقتصادی استانداری قزوین و مسئولان استانی در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد.

منوچهر حبیبی در این نشست بابیان اینکه ستاد اشتغال و سرمایه‌گذاری استان قزوین از طرح‌های قابل‌قبول و دفاع در سطح استان حمایت ویژه دارد، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی و مسئولان هر چه سریع‌تر با معرفی طرح‌های شاخص و بزرگ به سیستم بانکی کشور زمینه پیشبرد هر چه سریع‌تر آن‌ها را فراهم آورد.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها به‌واسطه کوتاهی‌های صورت گرفته در این راستا گله‌مندیم چراکه بارها تأکید کرده‌ایم در این حوزه ورود جدی‌تری داشته باشند.

حبیبی در اهمیت بخش تعاون خاطرنشان کرد: بخش تعاونی‌ها در سطح استان باید جدی‌تر از پیش مورد توجه قرار گیرد چراکه می‌تواند بسیاری از نیازهای ما را در سطح استان مرتفع کند.

معاون اقتصادی استان عنوان کرد: تعاون به معنای جمع‌آوری نیازهای خُرد مردم در جهت اجرای کارهای بزرگ است لذا با توجه به تعیین شعار امسال باید نگاهی ویژه‌تر نسبت به آن داشت.

وی اضافه کرد: نگاه مدیران نسبت به ارتقاء وضعیت تعاونی‌ها و افزایش آن باید پررنگ‌تر از قبل بوده و آن را به‌عنوان اولویت خود قرار دهد.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: ارائه هم‌زمان تسهیلات روستایی و فراگیر آن‌هم با دو نرخ متفاوت موجب استقبال از طرح روستایی و زمین ماندن طرح اشتغال فراگیر شده است.

وی ادامه داد: باید به نقش کارگروه اقتصادی توجه ویژه‌تری شود و با اصلاح مواردی از آن زمینه را برای ارائه تسهیلات بهتر فراهم کرد.

معاون اقتصادی استاندار عنوان کرد: در کارگروه اقتصادی استان بیش از 13 مورد اشکال شناسایی شد که آن را برای مسئولان امر مطرح کرده و خواهان اصلاح آن شده‌ایم.

وی با اشاره به اجرایی شدن 20 هزار شغل در سال گذشته خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز 20 هزار تعهد شغلی را برای استان قزوین در نظر گرفته‌ایم که امیدواریم با همراهی و همکاری مدیران و مسئولان استان در پایان سال شاهد تحقق آن باشیم.

انتهای پیام