260 میلیارد ریال برای پروژه‌های مهم لرستان تخصیص یافته است


نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: 260 میلیارد ریال اعتبار برای توزیع در طرح‌هایی مانند قلعه فلک الافلاک، سد زیبا محمد، انتقال آب به خرم‌آباد، سد ایوشان و … تخصیص یافته است.

به گزارش فسیل منطقه لرستان، محمد بیرانوندی در نشست با نیوزنگاران استان با اشاره به نامگذاری امسال تحت عنوان سال “حمایت از کالای ایرانی” اظهار کرد: امسال باید تولیدکنندگان تولید کالای استاندارد و با کیفیت را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی با تاکید براینکه تولید کالای ایرانی باید در شان مردم ایران باشند و امسال باید سال کیفی‌سازی این تولیدات باشد، بیان کرد: استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان برای تحقق این شعار امری ضروری است و تصمیمات براساس نیازهای واقعی جامعه صورت گیرد.

استاندار لرستان کارنامه خوبی در پست‌های قبلی خود دارد

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اینکه بگوییم عملکرد استاندار لرستان ضعیف است حرف درستی نیست، چرا که وی مدت زمان کوتاهی است که به لرستان آمده و نمی‌توان با قاطعیت عملگردش را ضعیف بسنجیم.

بیرانوندی اضافه کرد: دکتر خادمی کارنامه خوبی در پست‌های قبلی خود دارد و باید منتظر بمانیم و برای اجرای برنامه‌هایش به او  فرصت داد.

وی تصریح کرد: از استاندار می‌خواهیم هرچه سریعتر تکلیف مدیران را مشخص کند آیا آنان در سمت خود باقی می‎مانند یا می‌روند.

260 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های مهم استان تخصیص یافته است

 نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه با تلاش و پیگیری‌های دو نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس  260 میلیارد ریال اعتبار برای توزیع در طرح‌هایی مانند قلعه فلک الافلاک، سد زیبا محمد، انتقال آب به خرم‌آباد، سد ایوشان و … تخصیص یافته است، خاطر نشان کرد: از این اعتبار هفت میلیارد تومان برای احداث سد مخملکوه در نظر گرفته شده و این طرح با اعتبار 20 میلیارد تومان توسط شرکت آب منطقه‌ای عملیاتی شود.

وی گفت: همچنین شش میلیارد تومان نیز برای تکمیل سد زیبامحمد در نظر گرفته شده است.

بیرانوندی بیان کرد: همچنین از این اعتبارچهار میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد تقاطع غیر همسطح در منطقه کهریز خرم‌آباد اختصاص خواهد یافت که مطمئنا با احداث آن بسیاری از مشکلات مردم برطرف می‌شود.

هشت میلیارد تومان برای ساماندهی قلعه فلک الافلاک در نظر گرفته شده است

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امسال از محل بودجه 97 نزدیک به ۱۱۴ میلیارد تومان اعتبار در اختیار نمایندگان لرستان قرار داده شده تا برای طرح‌های ملی و اولویت‌دار هزینه شود.

وی تصریح کرد: از این میزان اعتبار ۲۶ میلیارد تومان سهم شهرستان ‌خرم‌آباد بوده و به اتفاق دیگر نماینده شهرستان تصمیم گرفته شد هشت میلیارد تومان برای ساماندهی قلعه فلک الافلاک گذاشته شود.

بیرانوندی یادآور شد: همچنین از سوی میراث فرهنگی ن12 میلیارد تومان و  از سوی کمیسیون تلفیق 15 میلیارد تومان برای ساماندهی فضای اطراف این بنا در نظر گرفته شده که ایمد می‌رود تا پایان سالشرایط برای تخلیه اطراف قلعه فلک الافلاک مهیا شود.

آغاز عملیات اجرایی سد بختیاری در تابستان امسال

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت سد بختیاری اضافه کرد: این سد در نقطه صفر مرزی استان در حال اجراست که با بهره‌برداری از آن  برای 11 هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد می‌شود که تاکنون برای عملیاتی شدن دوباره این پروژه تلاش زیادی شده و امیدواریم در تابستان امسال عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی گفت: مابقی پروژه‌ها نیز در حال تامین اعتبار و تکمیل بوده و برای تکمیل آنها تلاش خود را خواهیم کردیم.

لازمه دموکراسی تحزب است

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه لازمه دموکراسی این است که تحزب باشد، اما آنچه که ما داریم تحزب نیست و دسته‌بندی‌هایی را فقط تعریف کرده‌ایم، بیان کرد: منافع شخصی در بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان وجود دارد و مردم باید کسی را انتخاب کنند که خدمت شایسته‌تری انجام دهد.

وی با بیان اینکه پس از 40 سال هنوز به تحزب نرسیده‌ایم، اضافه کرد: احزاب باید برنامه‌هایشان را بیان کنند و قطعا کسی که برنامه بهتری ارائه دهد مورد حمایت و انتخاب مردم خواهد بود.


انتهای پیام