400 هکتار از باغات بویراحمد در حال خشک شدن

400 هکتار از باغات بویراحمد در حال خشک شدنبه گزارش نیوزنگار فسیل، عزیزپور در جمع باغداران این روستا که در جلوی استانداری تجمع کرده بودند در جمع نیوزنگاران افزود: هم اکنون 3 اینچ آب برای این میزان باغ وجود دارد که اصلا کافی و جوابگو نیست.

وی با بیان اینکه بیش از 500 خانوار حدود 2هزار نفر از محل این باغات امرار معاش می کنند، اظهار کرد: از مسئولان استان بخصوص مسئولان کشاورزی انتظار داریم به داد ما برسند و فکری به حالمان کنند تا باغات ما خشک نشود.

مسئول تعاونی باغداران روستای دلی اولاد علی مومن از توابع شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: برخی مسئولان به کشاورزان و باغداران این روستا قول دادند اما تاکنون به قولشان برای رفع مشکلات ما عمل نکرده اند.

عزیزپور تصریح کرد: قرار بود از طریق رودخانه بشار و کانال روستای سروک برای ما آب انتقال دهند، متاسفانه کار مطالعاتی این طرح انجام شد اما تاکنون محقق نشده است.

وی اضافه کرد: جالب اینجاست که در کنار چاههای کشاورزی این روستا، یک کارخانه سنگ شکن در منطقه کار می کند که مداوم آب برداشت می کند.

همچنین الیاس تاج الدینی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه به نیوزنگار فسیل گفت: دستورات لازم را به اداره جهادکشاورزی شهرستان بویراحمد برای تامین آب باغات دلی اولاد علی مومن داده ام.

وی افزود: قرار است از طریق تانکر سیار به باغات این روستا آبرسانی شود که خشک نشود تا اینکه برای بلندمدت فکری اساسی برای آنها صورت گیرد.