54 باب خانه عالم در چهارمحال و بختیاری خالی است

54 باب خانه عالم در چهارمحال و بختیاری خالی است


خانه عالم

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری با اشاره به وجود 172 خانه عالم در استان، گفت: 54 باب خانه عالم خالی هستند.

به گزارش فسیل، حجت‌الاسلام سیدجعفر مرتضوی در نخستین نشست مدیران ادارات تبلیغات اسلامی استان، اظهار کرد: تمامی اعضا در جلساتی که حضور پیدا می‌کنند باید با مطالعه، اشراف کامل برموضوعات قابل طرح و با دست پر وارد شوند.
وی افزود: این که مسئولی در نشستی وارد شود و هیچ اطلاعی از موضوعات جلسه نداشته و هیچ حرفی هم برای گفتن نداشته باشد، کار زیبایی نیست.
مدیرکل تبلیغات اسلامی با اشاره به تکمیل، تجهیز و راه‌اندازی خانه‌های عالم استان، بیان کرد: آمار خانه‌های عالم این استان مشخص است ولی تعدادی از آن‌ها به دلیل کمبود اعتبار آماده بهره‌برداری و بعضی دیگر هم به دلیل نبود اعتبارات کافی برای استقرار و حمایت از روحانیون خالی هستند و فقط در مناسبت‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود.
وی گفت: ساخت، تکمیل و تجهیز خانه عالم یک مسئله است و خالی بودن آن هم یک مسئله که مشکلات بسیاری در کنار هم جمع شده و منجر به خالی شدن یک خانه عالم می‌شود.
حجت‌الاسلام مرتضوی با اشاره به وضعیت فیزیکی و اعتبارات تخصیص یافته به منظور تکمیل، تجهیز و ساخت خانه‌های عالم، گفت: از تعداد 172 خانه عالم تنها 84 خانه عالم قابل بهره‌برداری هستند و مابقی به دلیل کامل نبودن، عدم پیشرفت فیزیکی ساختمان، نبود امکانات رفاهی از قبیل کابینت، نازک کاری داخل ساختمان و نبود انشعابات گاز، آب  و برق، فعلا قابل بهره برداری نیستند.
وی با اشاره به اینکه در بحث ساخت خانه‌های عالم و واگذاری زمین برای ساخت در مناطق روستایی و شهری، مردم هم باید همکاری داشته باشند، بیان کرد: 59 خانه عالم این استان با مشارکت مردم و کمک‌های مردمی و خیرین ساخته شده و 113باب خانه عالم دیگر به صورت مستقیم توسط اداره کل تبلیغات اسلامی در مناطق مختلف ساخته شده و مورد استفاده قرار گرفته و یا آماده بهره برداری می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری گفت: در مجموع 64 باب خانه عالم در مناطق شهری وجود دارد که از این تعداد 20باب در شهرکرد، 4باب در بن، 2باب در سامان، 5 باب در کیار، 14 باب در بروجن، 10باب در فارسان،  5باب لردگان، 3 باب اردل و یک باب در شهرستان کوهرنگ قرار دارند.
وی ادامه داد: از مجموع 172 باب خانه عالم نیز 39 باب در شهرستان شهرکرد، 14باب در شهرستان بن، 14 باب در شهرستان سامان، 17باب در شهرستان کیار، 23باب در شهرستان بروجن، 19باب در شهرستان فارسان، 20باب در شهرستان لردگان، 13باب در شهرستان اردل و 13 باب در شهرستان کوهرنگ قرار دارند.
وی در پایان گفت: در حال حاضر 54 خانه عالم تکمیل و مجهز در این استان وجود دارد که به دلیل عدم اعتبارات کافی به منظور استقرار روحانی خالی هستند و با توجه به اعلام نیاز مردم باید روحانی در آنها مستقر شود، البته در مناسبت‌های مذهبی همچون ماه رمضان و ماه محرم تمامی خانه های عالم استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

انتهای پیام