آوریل 21, 2024

فرماندار زرقان گفت: ایستگاه راه اندازی شده است و شرکت باید مستقر شود ، از ۱۰ مهر ماه که کانکس ایجاد شود شرکت نیز شروع به کار می کند.

ایستگاه حمل و نقل عمومی لپویی راه‌اندازی شده است

به گزارش فرهنگستان علوم انسانی از شیراز ، در ادامه پیگیری های فرهنگستان علوم انسانی در ارتباط با راه اندازی حمل و نقل عمومی برای شهر لپویی و شهرک امام رضا راه اندازی نهایی ایستگاه و شروع به کار شرکت حمل و نقل با کمی تأخیر رو به رو بود.

به همین دلیل خبرنگار فرهنگستان علوم انسانی جویای دلیل این تأخیر شد ؛ فرماندار زرقان مهدی شکرپور در گفتگو با فرهنگستان علوم انسانی اظهار داشت: طبق طرحی که مشخص شد یک سری زمین ها موجود بود که قصد داشتیم ایستگاه را در این نقاط ایجاد کنیم که بعد از بازدید و برگزاری جلسه قرار شد از مسجدی که در مرکز مسکن مهر امام رضا وجود دارد و یک پارک ، یک و هشت دهم هکتاری مقابل مسجد در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد:سپس شهرداری را موظف کردیم تا آن مکان را مرتب و آماده کند و یک ایستگاه و دو کانکس قرار دهد که کانکس اول فردا گذاشته می شود.

شکرپور عنوان کرد:همچنین با برگزاری جلساتی با راهداری و شرکت حمل و نقلی که در شهر زرقان است و… مصوب شد که یک تاکسی و یک اتوبوس گذاشته شود اما به دلیل تعداد کم افراد و بحث بیمه‌ قرار شد که شروع کار با چهار تاکسی و دو مینی‌بوس با ظرفیت ۱۴ نفره باشد که در سطح شهرک هم رفت و آمد می‌کند ؛ یعنی یک ایستگاه مرکزی وجود دارد و به غیر از آن داخل شهرک هم رفت و آمد می شود تا مسافرین سوار شوند.

فرماندار زرقان در خصوص اشتراک تاکسی نیز گفت:برای تاکسی شرکت اشتراک ایجاد می‌کند و مردم با توجه به اشتراک ها با راننده تماس می‌گیرند و درخواست تاکسی می کنید.

وی با بیان اینکه قرار دادن اتوبوس همانطور که گفته شد به دلیل بیمه ، ظرفیت مسافران و اینکه اتوبوس ها از پلیس راه نمی توانند بگذرند گفت: قرار شد در حال حاضر چهار تاکسی و دو مینی بوس گذاشته شود و با افزایش استقبال ظرفیت هم افزایش پیدا کند.

شکرپور ادامه داد: قیمت ها هم قیمت مصوبی است که راهداری برای برون شهری و شهرداری هم درون شهری را مصوب می کند.

فرماندار زرقان خاطرنشان کرد: ایستگاه راه اندازی شده است و شرکت باید مستقر شود و از ۱۰ مهر ماه که کانکس ایجاد شود شرکت شروع به کار می کند.

او افزود: امکانات رفاهی که در کنار مسجد بوده است را نیز در اختیار قرار دادیم و قرار شده است که شرکت به صورت منظم سرویس های بهداشتی و امکانات را از لحاظ بهداشتی هم تامین کند.

شکرپور در پایان گفت:تا به روال افتادن این اتفاق به دلیل اینکه برای شرکت سودی نخواهد داشت شهرداری کمک هزینه ای به شرکت خواهد کرد تا حمل و نقل برای مردم تعطیل نشود.

پایان پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید