آوریل 20, 2024

رئیس سرویس اطلاعات داخلی رژیم صهیونیستی مسئولیت شکست اطلاعاتی که به عملیات طوفان‌الاقصی منجر شد را گردن گرفت.

رئیس شین‌بت مسئولیت شکست مقابل حماس را گردن گرفت

به گزارش گروه بین‌الملل فرهنگستان علوم انسانی، رئیس شین بت (دستگاه اطلاعات داخلی رژیم صهیونیستی) مسئولیت شکست رژیم اسرائیل مقابل  نظامیان حماس را پذیرفت.

به گزارش وبگاه «عروتص شوع»، «رونن بار» رئیس شین بت (سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی)  دوشنبه شب اعتراف کرد که سازمان او نتوانست کشته شدن جلوی کشته شدن بیش از ۱۳۰۰ اسرائیلی را در نبرد با حماس بگیرد.

وی گفت: «ما نتوانستیم هشدار کافی بدهیم، مسئولیت بر عهده من است. با وجود یک سری عملیات،  نتوانستیم حمله را خنثی کنیم. زمان برای تحقیقات وجود خواهد داشت. اکنون در حال مبارزه هستیم.»

جنبش مقاومت حماس، از روز شنبه (۷ اکتبر) عملیات «طوفان الاقصی» علیه رژیم تروریست صهیونیست را آغاز کرده که به یک آبروریزی تمام‌عیار امنیتی و نظامی برای اشغالگران تبدیل شده است؛ در مقابل نیز صهیونیست‌ها در تلاش برای بازیابی آبروی از دست رفته خود آب و برق غزه را قطع کرده و اجازه ورود هیچ کمک بشردوستانه را نمی‌دهند و طی ۱۱ روز گذشته ۲۷۵۰ غیرنظامی که بیشترشان زن و کودک هستند را به خاک و خون کشیده‌اند.

نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی نیز با بیان شکست تاریخی این رژیم از نظامیان حماس اظهار داشت ارتش و مردم به نخست وزیر این رژیم اعتمادی ندارند.

«ایهود باراک» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونبستی روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه خبری «فرانس-۲۴» گفت: «اگر اسرائیل می‌خواهد حماس را شکست دهد، چاره‌ای جز حمله زمینی به غزه ندارد».

باراک گفت: «بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، نه اعتماد مردم و نه ارتش را به همراه دارد».

وی گفت که تهاجم زمینی به غزه هفته‌ها، شاید حتی چند ماه طول بکشد. نخست‌وزیر سابق رژیم اسرائیل حمله حماس را «بزرگ‌ترین شکست در تاریخ اسرائیل» توصیف کرد، هم به این دلیل که تل آویو نتوانست از حمله جلوگیری کند وهم به دلیل تاخیر در اعزام نیرو به جنوب برای محافظت از صهیونیست‌ها.

پایان پیام/  

دیدگاهتان را بنویسید